Loading…
Njofton ministri: Kosovës po i vjen një investim 169 milionë eurosh
  • 01/02/2019 | 13:38

Njofton ministri: Kosovës po i vjen një investim 169 milionë eurosh

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka njoftuar se sot për herë të parë Komisioni për Investime Strategjike dha rekomandimin për dhënien e statusit të Investitorit Strategjik kompanisë “Sowi Kosovo LLC” nga Qeveria e Republikës së Kosovës.

Sipas tij, Kosovës po i vjen investimi i huaj direkt më i madh që nga pas lufta, në vlerë prej 169 milionë eurosh.

Në Komisionin për Investime Strategjike, përpos ministrit Shala, bëjnë pjesë edhe zëvendëskryeministri Dardan Gashi dhe ministri i Financave, Bedri Hamza.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë