Loading…

Njofton SHSKUK: Bie numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19

  • 06/05/2021 | 12:34

Njofton SHSKUK: Bie numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se në spitalet e përgjithshme të Kosovës janë duke u trajtuar 498 pacientë, ku 376 prej tyre janë konfirmuar me COVID-19, shkruan Gazeta Metro.


Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe spitalet e përgjithshme, është ulur numri i pacientëve që po trajtohen nga Sars-Cov-2, kështu thuhet në njoftimin e ShSKUK’së.

Bazuar në raportet e datës 6 maj 2021 nga klinikat COVID të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 498 pacientë, 376 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitiv, 28 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 361 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Më poshtë njoftimi nga SHSKUK. /gazetametro.net

ShSKUK : Ulet në 498 numri i pacientëve në trajtim nga COVID-19

Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Univeristare të…

Posted by Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës on E enjte, 6 Maj 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë