Loading…

Nokia padit Apple (Video)

  • 22/12/2016 | 19:55

Nokia padit Apple (Video)

Telekomi i rrjetit të pajisjeve krijuese Nokia, tha se të enjten kishte paraqitur një seri të re të padive për patenta ndaj Apple si në Azi, Evropë dhe Shtete të Bashkuara.


Nokia Corp. tha se të mërkurën e kishte paditur kompaninë Apple, duke akuzuar krijuesit e iPhone për shkeljen e 32 patentave të teknologjsië. Ata thanë se të enjten kishin ngritur 40 kostume të patentave në 11 vende.

Aksionet e Nokias të enjten ranë rreth 5 përqind në 4,496 euro, ndërsa analistët paralajmëruan një betejë ligjore me Apple, transmeton gazetametro.net.

https://www.youtube.com/watch?v=1aKIQ8w9a2Q

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë