Loading…
Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë në ‘Tashkent 2018’
  • 09/11/2018 | 15:08

Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë në ‘Tashkent 2018’

Nora Gjakova ka rrëmbyer medaljen e argjendtë në Grand Prixin ‘Tashkent 2018’


Xhudistja nga Kosova ishte e pafat në finale pasi u mposht nga Theresa Stoll, në kategorinë deri në 57 kilogramë, transmeton GazetaMetro.

Gjakova javë më parë fitoi medaljen e artë në Abu Dhabi, ndërsa sot u desh të kënaqej me të argjendtën.

Ndryshe, në Grand Prixin ‘Tashkent 2018’ që po mbahet në Uzbekistan, Kosova sot fitoi tre medalje, dy të arta, me Majlindën e Distriën dhe Nora fitoi të argjendtën. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë