Loading…
Notat e lojtarëve: Hertha Berlin 1-1 Werder Bremen, ja si u vlerësua Milot Rashica
  • 16/02/2019 | 20:51

Notat e lojtarëve: Hertha Berlin 1-1 Werder Bremen, ja si u vlerësua Milot Rashica

Hertha Berlin dhe Werder Bremen u ndan baraz në ndeshjen e javës së 22-të në Bundesligë, transmeton Gazeta Metro.


Rezultati final nga kjo ndeshje ishte 1 me 1. Hertha kalojë në epërsi në minutën e 25-të me golin e shënuar nga Davie Selke, por kur të gjithë menduan se loja ka përfunduar, në skenë u shfaq sulmuesi 40 vjeçar, Claudio Pizarro, i cili barazoi rezultatin në minutat shtesë.

Në këtë ndeshje nga fillimi luajti edhe reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, i cili u zëvendësua nga Josh Sargent në minutën e 75-të.

Përgjatë këtyre 75 minutave lojë, Rashica u vlerësua me notë jo të mirë, 6.2. Kurse lojtari me notën më të lartë në këtë ndeshje ishte sulmuesi i Herthash, Davie Selke./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë