Loading…

Katedralja ‘Notre Dame’ nuk është shkatërruar tërësisht

  • 15/04/2019 | 23:45

Katedralja ‘Notre Dame’ nuk është shkatërruar tërësisht

Një zyrtar i zjarrfikësve në Paris ka thënë se zyrtarisht struktura e katedrales “Notre Dame” ka shpëtuar nga shkatërrimi total, transmeton Gazeta Metro.

Edhe në Ministrinë e Brendshme franceze janë shprehur optimist se katedralja nuk do të shkatërrohet tërësisht, raporton Reuters.

Sipas disa raportimeve në mediat franceze, ajo që ka shpëtuar është fasada, thesari si dhe shumica prej veprave të artit.

Autoritetet franceze kanë bërë të ditur se janë shpëtuar dy kambanoret.

Një zjarrfikës është i lënduar rëndë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë