Loading…
Novelistja që shkroi esenë “Si të vrasësh burrin tuaj’’ vret burrin e saj
  • 13/09/2018 | 20:05

Novelistja që shkroi esenë “Si të vrasësh burrin tuaj’’ vret burrin e saj

Më 2011, novelistja e zhanrit romancë, Nancy Crampton-Brophy, publikoi një artikull me titullin, ‘’Si të vrasësh burrin tuaj’’.


‘’Si shkrimtare e pezullimit romantik, unë shpenzoj shumë kohë duke menduar për vrasjen dhe, si rrjedhojë, për procedurën policore’’, fillonte artikulli, shkruan CNN, transmeton gazetametro.net

Në qershor të këtij viti, burri i saj prej 27 vjetësh, 63 vjeçari Daniel Brophy, u gjet i qëlluar për vdekje në një Institut të Oregonit ku ai punonte.

Tre muaj më vonë, Crampton, u arrestua për lidhje me vdekjen e tij.

Sipas ankesës nga Gjykatae shtetit të Oregon’it, Campton është akuzuar për vrasje dhe për zotërim të paligjshëm të armës. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë