Loading…

Nuk arrin t’i mbijeton plagëve të rënda, vdes pas 25 dite tretman në QKUK

  • 23/05/2020 | 11:24

Nuk arrin t’i mbijeton plagëve të rënda, vdes pas 25 dite tretman në QKUK

Një person i aksidentuar në Podujevë para 25 dite, ka vdekur në QKUK, shkruan Gazeta Metro.


Një aksident i rëndë trafiku i cili ka ndodhur me 29 prill tek vendi i quajtur “Bunari i Bradashit” në Podujevë, ka rezultuar për fat të keq me vdekjen e një personi.

Viktima e dërguar në QKUK me 29 prill, pas plagëve të rënda që kishte nuk ka mundur t’i përballon dhe të vdes pas 25 ditëve.

Policia e Kosovës ka treguar se me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion, kurse i dyshuari ku ishte shkaktuar aksidenti është dërguar në mbajtje.

“Lidhur me rastin, nga QKUK është informuar se viktima mashkull kosovar i cili ishte në tretman mjekësor, ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë