Loading…

Nuk do ta besoni: ‘Mehmet Kosova’ në lidhje me modelen e njohur kosovare

  • 23/01/2020 | 22:49

Nuk do ta besoni: ‘Mehmet Kosova’ në lidhje me modelen e njohur kosovare

Mediat turke së fundmi kanë shkruar për aktoren dhe prezantuesen e njohur nga Kosova, Arbnora Ademaj.


Ajo po luan rolin e “ambasadores kulturore të Kosovës” në Turqi, duke kontribuar në thellimin e bashkëpunimit midis aktorëve shqiptarë dhe atyre turq, shkruan Indeksonline.

Madje, mediat turke shkruajnë për një bashkëpunim të mundshëm të aktores Arbnora Ademaj me aktorin e njohur turk Kenan Imirzaliogu, apo sic njihet nga publiku shqiptar si “Mehmet Kosova”.

Aktori në fjalë nuk ka dashur të jepte më shumë detaje, lidhur me filmin që është duke punuar për momentin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë