Loading…

Nuk e duron flamurin e Kosovës, Vulin lëshon mbledhjen në Austri

  • 07/05/2017 | 15:47

Nuk e duron flamurin e Kosovës, Vulin lëshon mbledhjen në Austri

Ministri i Punës, Punësimit, Veteranëve dhe Çështjeve Sociale, Aleksandar Vulin, ka lëshuar ngjarjen komemorative në Mathauzen të Austrisë në shenjë proteste për praninë e delegacionit të Kosovës në mbledhje.


Vulin ka thënë se “delegacioni ynë nuk ka mundur të lejojë që në heshtje të shikojë se si flamuri i shtetit të rremë të Kosovës të paraqitet këtu si shtet i vërtetë dhe të cilët thirren sikur kanë qenë pjesë e koalicionit anti-fashist”, shkruan Tanjug.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë