Loading…
Nuk është kroat: Personi që largoi dhunshëm flamurin shqiptar është serb
  • 12/07/2018 | 12:48

Nuk është kroat: Personi që largoi dhunshëm flamurin shqiptar është serb

Dje bëri bujë nëpër media një video kur një person me fanelë të Kroacisë reagoi keq ndaj flamurit shqiptar.


Ne video shihet teksa një veturë kalon derisa një person valvitë flamurin shqiptar, transmeton gazetametro.net

Në atë moment një person me fanelë të Kroacisë reagon duke iu afruar veturës dhe duke tërhequr larguar me dhunë flamurin shqiptar nga aty.

Por, tani është zbuluar se personi që bëri këtë në të vërtet nuk është kroat por serb. Ai quhet Sasha Tomic dhe jeton në Zvicër.

Kjo vërtetohet edhe me anë të fotografive ku ai shihet me fanelë të shtetit të Serbisë. Gjithashtu edhe në Instagramin e tij e ka të shkruar se është serb. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë