Loading…

‘Nuk është makinë!’: Hallkatet karrocieri në New York, fshikullon kamxhi kalin që ra i dërrmuar në rrugë

  • 11/08/2022 | 16:49

‘Nuk është makinë!’: Hallkatet karrocieri në New York, fshikullon kamxhi kalin që ra i dërrmuar në rrugë

Një kal karroce i stërlodhur u rrëzua e s’mundi të ngritej më në kohën më të ngarkuar të trafikut në qendrën e Manhattan të mërkurën. Kali i shtrirë po goditej pamëshirë nga karrocieri i frustruar, transmeton Gazeta Metro.


Gjunjtë e kalit shihet tek i dridhen në xhirimin e publikuar nga kalimtarët e rastit derisa karrocieri i tërhiqte litarin dhe godiste kalin vazhdimisht për ta detyruar të ngrihet.

Kalimtarët u zemëruan me karrocierin që po i binte kalit. “Çka nëse të jap unë shpulla ashtu ti djalo?” i tha njëri derisa dëgjohej një grua tek i bërtiste të ndalonte. “Po provoj ta ngre nga këtu” tha karrocieri i frustruar derisa i binte me litar disa herë.

Kali i dërrmuar ra i shtrirë në rrugë me kokën në asfalt derisa karrocieri i hoqi litarët e karrocës me ndihmën e një kalimtari.

Një patrullë policie arrin në vend dhe janë xhiruar tek e lagin me ujë kalin, duke e kthjellur aq sa për ta ngritur në këmbë pas më shumë se një ore, sipas xhirimeve dhe dëshmitarëve.

Njësiti kalorës i Policisë së New York ka transportuar kafshën në një lokacion për trajtim sipas njoftimit të tyre.

“E pashë kur ra kali. Ai qartë dukej që ishte i dehidruar dhe i uritur. Ai nisi ta fshikullojë kalin në vend se ti jepte ujë. I thirra ndalu mos e godit, jepi ca ujë. Është kali, jo makinë’ ka treguar një kalimtar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë