Loading…

Nuk i dhezë Haki Abazit: Analistët thonë se nuk është aq i rëndësishëm dhe s’ia komentojnë statusin

  • 03/04/2021 | 22:54

Nuk i dhezë Haki Abazit: Analistët thonë se nuk është aq i rëndësishëm dhe s’ia komentojnë statusin

Deputeti i VV-së Haki Abazi ka publikuar një status ku thotë se PDK dhe Lista Serbe janë fajtore që nuk po zgjidhet Presidenti.


Mirëpo analisti Rrahman Pacarizi, thotë se kjo është një deklaratë e kotë, për të cilat sipas tij ‘shquhet’ z.Abazi.

“Deklaratë e kotë populiste, që është i njohur për këso deklaratash që lëshon në opinion”, tha ai, përcjell Periskopi.

Edhe analisti tjetër Ibrahimi tha në Klan se është deklaratë e kotë.

“Zoti Abazi po mundohet me qenë relevant, po cka kanë me të bë Lista Serbe ose PDK-ja kur nuk ke vota me zgjedhë presidentin. Ku janë përpjekjet tua për ta gjetë edhe një votë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë