Loading…

Nuk ka kuorum, dështojnë projekt-rezolutat e VV’së dhe PDK’së lidhur me pandeminë

  • 07/08/2020 | 11:36

Nuk ka kuorum, dështojnë projekt-rezolutat e VV’së dhe PDK’së lidhur me pandeminë

Në mungesë të kourimit nuk ka kaluar asnjë nga propozim- rezolutat e mbetura nga seanca e kaluara.

Pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 13, 14 dhe 23 korrik 2020 të cilat u hodhën në votim në senacën e sotme dhe nuk kaluan janë :

1. Votimi Propozim-Rezolutës lidhur me menaxhimin e Pandemisë COVID-19, të propozuar nga GP i LVV-së,

2. Votimi i rekomandimeve lidhur me menaxhimin e Pandemisë COVID-19, të propozuar nga GP i PDK-së.

II. Pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 23 dhe 24 korrik 2020:

1. Votimi i Propozim-rezolutës nga debati parlamentar për situatën financiare të Telekomit të Kosovës, pas lejimit të përmbarimit të Vendimit Përfundimtar OEN nr. 20990/MHM, të Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit pranë Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Paris, të propozuar nga GP i LVV-së,

2. Votimi i Propozim-rezolutës nga debati parlamentar për të drejtat e pensionistëve kontributdhënës, e propozuar nga deputetja Teuta Haxhiu, e mbështetur edhe nga 7 deputetë tjerë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë