Loading…

Nuk ka më shumë të majme për lojtarë në “Old Trafford”: Pogbas nuk do t’i rritet paga

  • 23/10/2020 | 23:55

Nuk ka më shumë të majme për lojtarë në “Old Trafford”: Pogbas nuk do t’i rritet paga

Nuk do ketë kontratën të stilit të Alexis Sanchez për fituesin e Kupës së Botës.


“ESPN” raporton që krerët e Manchester United kanë njoftuar mesfushorin e tyre, Paul Pogba që nuk do ti ofrojnë një kontratë të re me rritje page vetëm për ta mbajtur atë në “Old Trafford”.

Pasi më në fund e kanë larguar Alexis Sanchezin drejt Interit, United kanë liruar vetën nga pagesa e pagës së majme të lojtarit, ku Sanchez përfitonte 400,000 euro në javë, “Djajtë e Kuq” nuk do të ofrojnë më paga me shuma të mëdha për lojtarët e tyre.

Raportohet se United nuk janë të brengosur me situatën rreth kontratës së Pogbas, ku kontrata aktuale e mban francezin në radhët e tyre deri në vitin 2022, ku lojtari momentalisht është duke luftuar për një vend të sigurte në formacionin bazë të teknikut Solksjaer.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë