Loading…
Nuk ka vend për të dy: Momenti troditës kur peshku gllabëron peshkun e artë të madh sa ai
  • 11/07/2018 | 14:40

Nuk ka vend për të dy: Momenti troditës kur peshku gllabëron peshkun e artë të madh sa ai

Momenti tronditës kur peshku mace gëlltet një peshk të madh sa ai është kapur në kamera në një akuarium në Indonezi.


Grabitqari, me lehtësi konsumon peshkun brenda sekondave, transmeton gazetametro.net

Peshku grabitqar është aq i shpejtë sa nuk ka fare kohë për peshkun e artë që të reagojë.

Ai nuk pati shans në betejën nënujore që ndodhi në një akuarium në Indonezi.

Video 50 sekondëshe, e cila është postuar online, tregon peshkun grabitqar duke u shkuar rreth presë para se të zgjatë gojën dhe të kap kokën e një peshku tjetër.

Peshku i artë përpiqet të lirohet nga nofullat e peshkut mace.

Por kjo nuk mjafton për t’u çliruar nga predatori, i cili e kapërdin prenë e tij ngadale – inç për inç. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë