Loading…

Nuk kishte kishte para për unazë fejese, prishtinasi mahnitë të gjithë me atë që bën

  • 23/10/2018 | 17:53

Nuk kishte kishte para për unazë fejese, prishtinasi mahnitë të gjithë me atë që bën

Jo të gjithë i kemi mundësitë financiare për t’i siguruar vetes të mira që i kalojnë nevojat jetike.


Ndonjëherë na vjen talenti e ndonjëherë kreativiteti për të bëra gjëra ndryshe, por që kanë vlerë edhe më të madhe se ato që blihen me para.

Kështu një djalë nga Prishtina ka dërguar pranë redaksisë së JOQ, unazën e fejesës të gdhendur nga një monedhë 50 cent.

Ai i ka shkëputur rrethin e jashtëm monedhës dhe më pas e ka lëmuar duke e bërë të duket si një unazë floriri.

Kjo unazë ka më shumë vlerë për të se sa një bizhu me vlerë monetare, pasi koha dhe përkushtimi që ka investuar për ta krijuar, për të janë më të rëndësishme se gjithçka.

Djali i quajtur Jeton Hoxha ka rrëfyer ndër të tjera se e fejuara e tij e ka pëlqyer shumë unazën.

Ai është shprehur për JOQ:

Kur s’ke para mjaftueshem per fejese duhet te manovrosh ksi soji. Vlera e saj nuk eshte cmimi por koha dhe perkushtimi. Eshte thjeshte e punuar nga materiali baker i monedhës, e kam bere per qejf si befasi edhe doli te jete funksioni real, pasi i pelqeu vajzes qe jam i lidhur. Veq dua te jap mesazhin: qe nuk duhet te ankohemi per rrethanat, por t’i krijojme vete mundesite.

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë