Loading…
Nuk kishte si të mungonte Rashica, ky është formacioni i javës në Bundesligë
  • 11/02/2019 | 15:07

Nuk kishte si të mungonte Rashica, ky është formacioni i javës në Bundesligë

Werder Bremen është duke kaluar në formë mjaftë të mirë javët e fundit.


Klubi gjerman regjistroi fitore të pastër Augsburgut, me rezultat të thellë 4 me 0.

Dy prej golave të skuadrës së Florian Kohfeldt i shënoi reprezentuesi kosovar, Milot Rashica.

Reprezentuesi kosovar ka rigjetur formën e tij më të mirë, duke shënuar tre gola brenda dy ndeshjeve.

Por, në minutën e 36-të, Rashica u detyrua të largohej nga fusha e lojës për shkak të një lëndimi të lehtë.

Megjithatë, ‘WhoScored’ e ka vlerësuar mesfushorin e talentuar kosovar me notën, 8.6 ani pse qëndroi në fushë vetëm 36 minuta.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë