Loading…

Nuk mund ta besoni se si ka përfunduar pjesa e parë mes Brentford dhe Man United

  • 13/08/2022 | 19:26

Nuk mund ta besoni se si ka përfunduar pjesa e parë mes Brentford dhe Man United

Manchester United po vazhdon me ‘avazin’ e njëjtë edhe me trajnerin, Erik ten Hag. Në ndeshjen kundër Brentford ‘Djajtë e Kuq’ pas 45 minutave të para janë duke u mposhtur me rezultat 4-0, transmeton Gazeta Metro.


Brentford është duke bërë befasinë më të madhe në këtë xhiro të Premier League, ndoshta jo vetëm. Në shtëpi ata po ‘shpartallojnë’ Man United.

Golat për skuadrën vendase i realizuan Josh Dasilva 10′, Mathias Jensen 18′, Ben Mee 30′ dhe Bryan Mbeumo 35′.

Mbrojtja e ‘Djajve të Kuq’ lë shumë për të dëshiruar, ndërsa për ta vulosur edhe më shumë ishte edhe gabimi trashanik në golin e parë nga portieri spanjoll, David de Gea.

United edhe javën e kaluar pësoi humbje në ‘Old Trafford’ kundër Brighton me rezultat 1-2 dhe javën e ardhshme do të pres në shtëpi Liverpool. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë