Loading…

Nuk ndalen kërcënimet nga Lista Serbe, paralajmërojnë largimin nga Kuvendi

  • 27/11/2018 | 13:51

Nuk ndalen kërcënimet nga Lista Serbe, paralajmërojnë largimin nga Kuvendi

Slavko Simiq anëtar i Shtabit të Krizës të Listës Serbe, ka paralajmëruar largimin nga Kuvendi të këtij subjekti, pas zhvillimeve të fundit dhe vendosjes së taksës 100 për qind nga Qeveria e Kosovës.

Sipas Simiq, nëse politika e institucioneve të Kosovës nuk ndryshon, Lista Serbe do të marrë hapa të mëtutjeshëm në përputhje me situatën.

Ai i ka bërë thirrje Qeverisë Haradinaj që ndryshojë qëndrimin e saj pasi masat e tyre nuk do të ndalen për ta mbrojtur komunitetin e tyre.

Ndërkohë, pikërisht kundër taksës së Qeverisë së Kosovës, serbët po mbajnë protestë në veri të venditn

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë