Loading…

Nuk ndalen kosovarët: Sjellin në Prishtinë edhe veturën e 400 mijë dollarëve

  • 18/06/2019 | 13:40

Nuk ndalen kosovarët: Sjellin në Prishtinë edhe veturën e 400 mijë dollarëve

Rolls Royce është njëra nga markat më luksoze të veturave në botë, e cila shquhet për komoditetin, shpejtësinë dhe bukurinë e saj, transmeton Gazeta Metro.


Rolls Royce në vitin 2019 ka lansuar modelin Cullinan, ku edhe është modeli i parë SUV nga Rolls Royce’s. Çmimi i tij fillestar kap shifrën e 345 mijë dollarëve.

Një veturë e tillë ka zbarkuar së fundi në Kosovë, e cila është fotografuar në Prishtinë.

Në rrjetet sociale janë publikuar disa fotografi të kësaj super veture, e cila ka një kapacitet të motorit prej 6.75 litër, me cilindra prej 12V.
Cullinan ka një fuqi të motorit prej 563 kuaj fuqive.

Më poshtë keni edhe fotografitë e kësaj super veture në Prishtinë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë