Loading…

Nuk ndalen sukseset nga xhudo: Edhe një medalje tjetër i sigurojnë Kosovës

  • 12/09/2019 | 17:34

Nuk ndalen sukseset nga xhudo: Edhe një medalje tjetër i sigurojnë Kosovës

Xhudistja kosovare Flaka Loxha ka arritur që të sjell një medalje të re nga Kampionati Evropian, shkruan Gazeta Metro.


Kësaj radhe për junior U21 në Kampionatin Evropian i ka siguruar medaljen e bronztë Kosovës xhudistja e re, Flaka Loxha.

Vlen të cekët se Flaka Loxha e ka mposhtur me Ippon rusen Maidanik dhe ka siguruar fitoren.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur trajneri Driton Kuka përmes një postimi në Facebook./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë