Loading…

Nuk ndalet anglezi që i humbi kuleta në Prishtinë, tani po kërkon tifozin kosovar që ia fali biletën

  • 22/11/2019 | 10:54

Nuk ndalet anglezi që i humbi kuleta në Prishtinë, tani po kërkon tifozin kosovar që ia fali biletën

Simon Bruce është bërë tifozi më i famshëm anglez në Kosovë.

Fundjavën e kaluar, ai kishte ardhur për të përkrahur Anglinë në ndeshjen kundër Kosovës.

Fillimisht, ngjarja që preku të gjithë ishte mënyra se si një qytetar nga Kosova ia kishte kthyer kuletën me 500 funta në të, pasi Bruceit i kishte rënë në tokë.

Është interesant të theksohet se tifozi anglez kishte ardhur në Prishtinë pa poseduar biletë.

Pavarësisht kërkesave të jashtëzakonshme që pati edhe nga vet shqiptarët, aq fatlum që ishte Bruce, një tifoz nga Kosova ia dha biletën falas për të hyrë në lojë.

Tashmë Bruce është vënë në kërkim të tifozit shqiptar për ta falënderuar.

“Kjo është bileta që mu dha pa para nga një njeri që ishte me djalin e tij, do të ishte e mrekullueshme ta gjeja se kush është ai, nuk jam i sigurt nëse emri i tij shkruhet në biletë. Unë e falënderova dhe ai iku. Nëse ai e lexon këtë do të doja ta falënderoja përzemërsisht për zemërgjerësin” shkruan Bruce në Twitter.

Ai kishte hyrë në mes të tifozëve “Dardanët” për ta shikuar ndeshjen në pjesën e dytë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë