Loading…
Nuk ndjej më dhimbje: Ky njeri mbush barkun me bletë sikur të jenë qershi
  • 21/01/2018 | 20:45

Nuk ndjej më dhimbje: Ky njeri mbush barkun me bletë sikur të jenë qershi

Më duhet vetëm një filxhan çaj të tu kthjellë, thotë ai. Fillimisht ishte punuar si asiston i një mjeku, por ai nuk e paguante mirë. E kishte vërejtur se mjeku përdorte shpesh mjaltin për të bërë ilaçe … GazetaMetro.net

Suk Mahammad Dalal (31), bletar shtetit Bengali Perëndimor në Indi, është incizuar se si me duar i kap grumbujt e bletës dhe i fut në veshje te barku.

Thotë se është bërë imun ndaj bletëve sepse punon me to tash e 15 vjet. Tregon se nuk ndjen dhembje nga thumbimet e bletëve, edhe pse thumbimet nganjëherë i shkaktojnë të ënjtura në trup.

“Më duhet vetëm një filxhan çaj për tu kthjellur. Një herë më kanë thumbuar mbi 300 bletë, dhe e kam humbur vetëdijen. Atëkohë isha gati të kthehem në punën e mëparshme. Por, dhembja kaloi pas ca kohe, dhe thumbimet nuk i ndjeja më”, është shprehur ai. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë