Loading…

Nuk po i ecë asgjë Vucic’it, Macron anulon vizitën në Serbi

  • 03/12/2018 | 19:28

Nuk po i ecë asgjë Vucic’it, Macron anulon vizitën në Serbi

Presidenti francez, Emanuel Macron nuk do të vizitojë Serbinë, ashtu siç ishte paraparë.

Kjo, sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, është bërë e ditur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, gjatë një konference për media, pas një telefonate me presidentin francez.

“Jemi përgatitur për vizitën e tij duke treguar mikpritjen, por për shkak të problemeve të brendshme, ai kërkoi të anulojmë vizitën”, ka thënë Vuçiq.

Ndryshe, edhe sot mediat në Francë në artikujt kryesorë i janë referuar protestave të dhunshme në Paris dhe kritikave të shumta ndaj presidentit Macron.

Prej më shumë se tre javë të ashtuquajturit “jelekët e verdhë” protestojnë kundër rritjes së çmimit të naftës, por edhe rritjes së taksave.

Protesta e zhvilluara Champs-Elysee janë shoqëruar me dhunë dhe arrestime.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë