Loading…

Nuk po i ecë në terren, por jashtë po: Özil martohet me turkeshën më të bukur, kumbar ka vetë Erdoganin

  • 09/06/2019 | 22:03

Nuk po i ecë në terren, por jashtë po: Özil  martohet me turkeshën më të bukur, kumbar ka vetë Erdoganin

Özil e Gulse kanë bërë një gjest të bukur në ditën e tyre më të lutur duke ftuar të gjithë dasmorët që paratë e tyre t’i dhurojnë në organizatën humanitare për operime të nevojshme të fëmijëve të varfër, transmeton Gazeta Metro

Deri sa tifozëve të Arsenalit u është gjithnjë e më pak i dashur për shkak të lojërave dhe sjelljeve të tij, Mesut Özilit se paku po i ecën në një plan tjetër, në atë privat.

Futbollisti gjerman ka lundruar në limanin bashkëshortot me ish Miss Turqinë Amine Gulse, ndërsa është interesante se kumbar në kurorëzim kanë pasur kryetarin kontravers turk Recep Tayyip Erdoğan.

Në të vërtetë, në Gjermani miqësia e Özilit e Erdoganit nuk është pritur aq mirë, aq më parë pasi që pas debaklit të vjetshëm në KB fotgrafia e tyre e përbashkët ka dalë në publik.

Por, kombëtarja për deri para do kohë lojtari ndërlidhës 30-vjeçar është e kaluar, pasi që me tonë raciste e ka akuzuar Federatën për racizëm.

Özil e Gulse kanë bërë një gjest të bukur në ditën e tyre më të lutur duke ftuar të gjithë dasmorët që paratë e tyre t’i dhurojnë në organizatën humanitare për operime të nevojshme të fëmijëve të varfër.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë