Loading…

Nuk pyesin për koronavirus: Në kohën kur po vlojnë rastet, kështu u mbush një lokal mbrëmë në Mitrovicë

  • 11/07/2020 | 08:28

Nuk pyesin për koronavirus: Në kohën kur po vlojnë rastet, kështu u mbush një lokal mbrëmë në Mitrovicë

Edhe pse numri i rasteve me Covid-19 në vend po shënon shifra alarmante, një lokal i Mitrovicës është stërmbushur mbrëmë.


Në një lokal që ndodhet afër Ibrit,shihen qindra të rinj, ani pse me ligj ndalohet të jenë mbi 50 persona, për shkak të parandalimit të pandemisë

Kujtojmë që në Mitrovicë situata poashtu është shqetesuese, vetëm mbrëmë u konfirmuan edhe 9 raste të reja.

Në Mitrovicë deri tash kanë vdekur 5 persona, ndërkohë që janë 101 raste aktive.

Ndërsa në gjithë Kosovën mbrëmë u shënuan 205 raste pozitive.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë