Loading…

Nuk vlen heshtja zgjedhore për Kurtin: Del në fushatë për Haskukën, eskorta e tij bllokon Prizrenin

  • 16/10/2021 | 18:48

Nuk vlen heshtja zgjedhore për Kurtin: Del në fushatë për Haskukën, eskorta e tij bllokon Prizrenin

Në ditën e heshtjes zgjedhore, kryeministri Kurti që është edhe kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje duket se nuk shqetësohet shumë dhe po vazhdon fushatën.


I shoqëruar nga një eskortë njerëzish dhe nga kryetari aktual i Prizrenit, Haskuka kanë lëvizur nëpër rrugë dhe lokale të qytetit duke takuar njerëz. Ai po bën gjithëcka për Haskukën, mbështetja e të cilit ka rënë javëve të fundit edhe ne sondazhe.

Madje ai nuk ka qarë kokën që eskorta e tij e policisë ta bllokoj për disa orë rrugën kryesore të qytetit të Prizrenit duke shkaktuar tollovi për qytetarët në trafik.

Në një video dërguar nga qytetarët vërehet qartë kolona e madhe e veturave.

Në fotot e shpërndara edhe nga mediat lokale dhe në rrjetet sociale, Kurti shihet në shoqërimin e Haskukës dhe deputetes boshnjake, Duda Balje.

Ndërsa zëvendësministri i Ministrit të Zhvillimit Lokal nga radhët e boshnjakëve, ka postuar foto me Kurtin dhe zyrtarë të lartë të VVsë në Prizren duke shënuar ‘ka filluar festa në Prizren”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë