Loading…

Numërohen 27,35 për qind e votave me kusht, këto janë rezultatet

  • 25/10/2019 | 08:04

Numërohen 27,35 për qind e votave me kusht, këto janë rezultatet

Në QNR janë numëruar 27,35 për qind e votave me kusht, shkruan Gazeta Metro.


Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), dje ka nisur procesi i numërimit të votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta.

Deri më tash janë numëruar 27,35% të këtyre votave.

Sipas rezultateve të deri tanishme nga numërimi i këtyre votave, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 1957 vota, Lidhja Demokratike e Kosovës 1288 vota, Partia
Demokratike e Kosovës 1597, koalicioni AAK-PSD 1279 vota, dhe Nisma-AKR-PD 381 vota.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka deklaruar për Telegrafin se numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta do të vazhdojë edhe sot.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë