Loading…

Numërohen 70 për qind të votave nga diaspora: Këto janë rezultatet

  • 16/10/2019 | 21:22

Numërohen 70 për qind të votave nga diaspora: Këto janë rezultatet

Janë numëruar 70 pvr qind të votave nga diaspora, ku janë numëruar më shumë se 9500 vota të ardhura nga jashtë Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Pas numërimit të këtyre votave, Vetëvendosje prin dukshëm me 4905 vota, e ndjekur nga LDK’ja që ka marrë 1680 e PDK-ja që ka 1612.

Koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë 604 vota, ndërsa AAK-PSD kanë 477 vota deri tash./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë