Loading…

Numërohen të gjitha votat me kusht

  • 28/06/2017 | 18:11

Numërohen të gjitha votat me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve posa ka përfunduar numërimi i votave me kusht. Ndërkohë, KQZ pritet që sot ose nesër të publikojë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit.


Sipas zëdhënësit të KZQ-së, Valmir Elezi, KQZ do të vendos së shpejti se kur do t’i publikojë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve.

“KQZ ende nuk ka vendosur nëse rezultatet përfundimtare do të shpallen sot ose nesër sepse kjo varet nga procedurave tjerë pas numërimit të votave në QNR”, ka thënë ai, shkruan rtk.

Përndryshe, kanë qenë rreth 25 mijë vota të konfirmuara me kusht, të cilat janë numëruar në QNR.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë