Loading…

Numërohen votat e diasporës për Junikun: AAK dhe LDK me rezultat dramatik

  • 24/10/2021 | 17:49

Numërohen votat e diasporës për Junikun: AAK dhe LDK me rezultat dramatik

Janë numëruar votat e diasporës për komunën e Junikut, ku nga 843 zarfe nga diaspora të aprovuar nga KQZ, shumica i kanë takuar kandidatit nga LDK, Ruzhdi Shehu, shkruan Gazeta Metro. 


Gara në komunën e Junikut ka qenë mjaftë interesante, ku kandidati i AAK’së nuk arriti të fitoj për vetëm 70 vota në votat e rregullta. Agron Kuçi nga AAK mori 1.062 vota, ose e thënë ndryshe 47.26% në votat e rregullta. E kandidati i LDK’së, Ruzhdi Shehu i cili doli i dyti me 851 ose ndryshe 37.87% të votave.

Ndërsa nga AAK kishin varur shpresat se do të fitonin pa balotazh, duke pritur votat nga diaspora, por nuk doli të jetë kështu pasi nga 843 vota të diasporës, 446 i ka marrë kandidati i LDK’së Ruzhdi Shehu, ndërsa ai i AAK’së Agron Kuçi, ka marrë 332.

VV në këtë komune ka marrë 61 vota nga diaspora, ndërsa PDK 4 vota./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë