Loading…

Nxehet debati pas “El Clasico”: Ish gjyqtari spanjoll tregon se a ishte penallti kontakti i Lenglet me Ramos

  • 24/10/2020 | 20:39

Nxehet debati pas “El Clasico”: Ish gjyqtari spanjoll tregon se a ishte penallti kontakti i Lenglet me Ramos

Penalltia e akorduar në favor të Real Madrid ka nxitur shumë reagime.


Real Madrid fitoi ‘El Clasicon’ me rezultatin 1:3, me golin e dytë për ‘Los Blancos’ që erdhi nga pika e bardhë.

Akordimi i penalltisë nxiti shumë reagime, pasi kontakti nuk ishte i madh mes Clement Lenglet e Sergio Ramos.

Kështu mendon edhe ish gjyqtari spanjoll, Andujar Oliver.

“Kapjet e lehta nuk janë arsye për penallti. Do të duhej të akordoheshin 40 sosh për ndeshje nëse konsiderohen ato”, ka thënë Oliver, transmeton lajmi.net.

VAR kishte ndikim të madh me përsëritjen, duke shtyrë Manuel Munuera që të akordonte penalltinë.

Më të fundit
...
  • 28/11/2020 | 16:59
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë