Loading…

Nxënësit e këtyre klasave pritet t’i kthehen mësimit në shkolla

  • 12/08/2020 | 08:25

Nxënësit e këtyre klasave pritet t’i kthehen mësimit në shkolla

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se janë dakorduar me institucionet vendore që nxënësit e klasës së parë të kenë prioritet në shfrytëzimin e bankave shkollore pasi që sipas tij ata kanë nevojë të familjarizohen edhe me mësimdhënësit.


Ai ka deklaruar se edhe nxënësit e klasës së dytë, gjashtë dhe dhjetë duhet të kenë një favorizim në zhvillimin e mësimit në shkollë.

“Edhe nxënësit e klasës së dytë duhet të jenë të favorizuar në këtë drejtim pasi gjysmëvjetorin e dytë ata nuk kanë pasur mundësi t’i ndjekin mësimet në shkolla. Edhe nxënësit e klasave të gjashtë do të kenë përparësi për shfrytëzimin e bankave shkollore, pasi kanë kaluar nga sistemi me një mësimdhënës në atë me shumë mësimdhënës. Edhe nxënësit e klasës së dhjetë do të kenë të njëjtën përparësi pasi kalojnë nga shkolla fillore në atë të mesme”, ka thënë Sazan Ibrahimi për RTV Dukagjini.

Më të fundit
...
  • 28/09/2020 | 17:13
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë