Loading…

Nxirren trupat e pajetë të katër turistëve

  • 11/06/2019 | 21:54

Nxirren trupat e pajetë të katër turistëve

Anija që e goditi ishte zvicerane, derisa hetimet janë duke vazhduar.


Ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat e katër turistëve të mbytur në ujërat e Danubit në Budapest, pas operacionit të nxjerrjes së anijes që u fundos dy javë më parë.

Anija ‘The Mermaid’, u fundos brenda pak sekondash, më 29 maj, pasi që një anije tjetër, e cila ishte më e madhe, e goditi nga mbrapa.

Anija që e goditi ishte zvicerane, derisa hetimet janë duke vazhduar, përcjell albinfo.ch.

26 turistë koreano-jugorë dhe dy hungarezë kanë vdekur në tragjedinë më të rëndë që ka ndodhur në këtë lumë. Kapiteni i anijes që e shkaktoi aksidentin, një 64-vjeçar ukrainas, po mbahet në arrest nga policia.

Avokati i tij tha se ai e goditi anijen, por nuk bëri asnjë gabim, për shkak se anija e tij po vepronte sipas instruksioneve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë