Loading…

Nyja e tij veçse ishte e ënjtur, pamjet tregojnë shqetësimin për Neymar

  • 24/11/2022 | 23:32

Nyja e tij veçse ishte e ënjtur, pamjet tregojnë shqetësimin për Neymar

Neymari nuk ka mundur ta përfundojë ndeshjen e parë të Brazilit në fazën grupore të Kampionatit Botëror, ‘Katar 2022’.


Sulmuesi i Paris Saint-Germainit u detyrua të largohej nga fusha për shkak të një lëndimi që pësoi në këmbën e djathtë.

Imazhet e publikuara pas lëndimit të 30-vjeçarit, tregojnë se lëndimi i tij nuk ishte edhe aq i lehtë.

Në disa fotografi të shpërndara në mediat sociale dhe ato sportive, vërehet se nyja e këmbës së tij ishte ënjtur përnjëherë.

Mjeku i ekipit të Brazilit ka njoftuar se sulmuesi e ka ndrydhur nyjën dhe do t’iu nënshtrohet testeve mjekësore, para se të vlerësohet gjendja e tij.

Pritet të shihet nëse do të arrijë Neymar ta tejkalojë sa më shpejt këtë problem, në mënyrë që t’i ndihmojë Brazilit në sfidat e radhës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë