Loading…

OAK takohet me zëvendës drejtorin gjeneral të ATK-së

  • 06/07/2019 | 09:04

OAK takohet me zëvendës drejtorin gjeneral të ATK-së

Problemet e biznesit anëtar Hidroregjioni Jugor me Administratën Tatimore të Kosovës (ATK) ishin tema kryesore e diskutimit në takimin e realizuar nga përfaqësueset e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK) me zëvendës drejtorin e ATK-së Hamit Mulaj.


“Koordinatorja e Odës së Afarizmit të Kosovës Qëndresa Ibrahimi falënderoi zëvendësdrejtorin Mulaj për takimin e realizuar dhe për gatishmërinë për bashkëpunim, duke i’u qëndruar bizneseve afër përmes takimeve të shpeshta me ato.

Ibrahim Bajraktari shpalosi në detaje problemet me të cilat Hidroregjioni Jugor në Prizren po has karshi ATK-së, ndër të cilat u theksuan raporti i kontrollës që kjo kompani ka pranuar dhe rasti i aplikimit të ngarkesës së kundërt të TVSH-së.

I njoftuar në detaje me rastin zëvendës drejtori Mulaj theksoi që ATK është e gatshme për një bashkëpunim të ngushtë me kompaninë në fjalë në mënyrë që të evitohen të gjitha problemet që paraqiten gjatë afarizmit të tyre, veçanarisht duke pas parasyshë rëndësinë vitale për jetën e qytetarëve që ka kjo kompani në regjionin ku operon”, thuhet në njoftimin për media.

Mulaj la të hapur mundësitë për një takim tjetër të radhës me drejtorin gjeneral në mënyrë që të japin një përkrahje maksimale në fushën e bashkëpunimit të ndërsjellt`.

OAK në këtë takim u përfaqësua nga: koordiantorja Qendresa Ibrahimi, zyrtarja Vanesa Gashi dhe përfaqesuesi i Hidroregjionit Jugor Ibrahim Bajraktari.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë