Loading…

Obamës i vjen një ofertë për President!

  • 10/11/2016 | 14:47

Obamës i vjen një ofertë për President!

Një tunizian, në dukje i pakënaqur me zgjedhjen e Donald Trumpit në presidencën e SHBA-së, është ngjitur sot në një prej monumenteve kryesore në Tuniz për t’i kërkuar Barack Obamës të qëndronte në postin e tij si president, por këtë herë për vendin e tij, theksoi Ministria e Brendshme tuniziane dhe dëshmitarë të ndryshëm.

”Tuniziani, i cili u ngjit herët në mëngjes në këtë kullë-orë prej 32 metrash në qendër të Tunizit ishte i dehur”, deklaroi një zyrtar i zyrës së shtypit të ministrisë.

“Ai u ngjit mbi orë dhe filloi të thërriste ‘kthehu tek ne Obama!”, tregon një dëshmitar.

“Ai ka filluar të thoshte se nuk dëshironte një rikthim të Ben Aliut, diktatorit tunizian i rrëzuar me revolucion në vitin 2011 dhe më pas ka thirrur se dëshironte të kthehej Obama”, shprehet një polic që kishte qenë i pranishëm në këtë skenë.

“Ai ishte i pirë. Kolegëve iu është dashur shumë kohë për ta bindur të zbriste”, shtoi ai.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë