Loading…

Objekti misterioz: Çfarë ka xhiruar Google Earth në Antarktik? (FOTO, VIDEO)

  • 15/09/2018 | 19:38

Objekti misterioz: Çfarë ka xhiruar Google Earth në Antarktik? (FOTO, VIDEO)

Një objekt misterioz është zbuluar pas shkrirjes së akullit në Antarktik, ndërsa ka mundur të mbetet atje i fshehur me vite, shkruan Mirror.

Objekti, i përbërë prej një varg strukturash ndërtimore në gjatëi prej rreth 1.500 km, ka shkaktuar spekulime të shumëta dhe teori konspiracioni nga përdoruesit e internetit.

SHumëkush ka menduar se është fjala për ndonjë stacion hulumtues, duke pasur parasysh se është e njohur se shumë sish gjenden në këtë kontinent, por doli se nuk bëhet fjalë për këtë, transmeton gazetametro.net.

“Kam menduar se objekti është përdorur me qëllime hulumtimi. Por unë kam shikuar në koordinata dhe në shumë lokacione për të gjitha stacionet e njohura hulumtuese në Antarktik, ndërsa më i afërmi është Norvegjia, i cili ndodhet në 320 kilometra largësi”, ka thënë hulumtuesi i aktiviteteve paranormale me nofkën ‘Conspiracy Depot’.

Një përdorues i internetit ka pyetur mos është fjala për një bunker për elitën e të fuqishmve të botës dhe elitën, shkruan Express-i britanik, deri sa të tjerët kanë vërejtur se rajoni brenda Antarktikut duke sikur është i mbuluar me një shirit automjeto dhe sikur ekziston edhe pista./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë