Loading…

OBSH: Asnjë rast me fatalitet nuk lidhet me Omicron

  • 04/12/2021 | 08:22

OBSH: Asnjë rast me fatalitet nuk lidhet me Omicron

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) nuk ka informacion për momentin për ndonjë vdekje që lidhjet me variantin e ri Omicron të COVID-19.


Gjatë konferencës së zakonshme të shtypit të OBSh-së, Christian Lindmeier tha se më shumë informacione pritet të vijnë, ndërkohë që vendet kryejnë verifikime të mëtejshme, raporton atsh.

“Unë nuk kam parë ende ndonjë informacion që tregon vdekje të lidhura me Omicron. Më shumë informacione pritet të vijnë, ndërsa vendet po kryejnë verifikime të mëtejshme”, tha ai.

Sipas gjetjeve, Omicron është jashtëzakonisht ngjitës, por shkakton vetëm një sëmundje relativisht të lehtë te personat e vaksinuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë