Loading…

OBSH nesër i dhuron Kosovës pajisje dhe produkte mjekësore

  • 13/01/2021 | 17:41

OBSH nesër i dhuron Kosovës pajisje dhe produkte mjekësore

Organizata Botërore e Shëndetësisë në bashkëpunim me Gjermaninë, gjatë ditës së nesërme do t’i dhuroj Kosovës s’i donacion pajisje dhe produkte mjekësore.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga kjo ministri është thënë se pranimi i donacionit do të bëhet nesër në orën 13:00.

Njoftimi i plotë:

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) në bashkëpunim me Qeverinë e Republikës Federale të Gjermanisë do t’i dhurojnë donacion: pajisje dhe produkte mjekësore, në vlerë prej 2.17 euro për Ministrinë e Shëndetësisë/Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës.

Me rastin e pranimit të këtij donacioni, të enjten, më 14 janar 2021, në ora 13:00 në ndërtesën e Administratës Qendrore të SHSKUK-së (salla e konferencave) së do të mbahet një takim me donatorët e kësaj asistence mjekësore.

Të pranishëm në këtë ceremoni falënderimi do të jenë të pranishëm: Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë; z. Jorn Rohde, Ambasador i RF të Gjermanisë në Kosovë; znj. Ulrike Richardson, Koordinatore për Zhvillim (Kombet e Bashkuara) në Kosovë dhe dr. Isme Humolli nga Zyra e OBSH-së në Kosovë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë