Loading…

OBSH thotë se sëmundjet në Gaza po përhapen më shpejt se sa pritej

  • 17/11/2023 | 15:20

OBSH thotë se sëmundjet në Gaza po përhapen më shpejt se sa pritej

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se rastet e sëmundjeve në Gaza janë dukshëm më të larta se sa pritej.


Është paralajmëruar gjithashtu për përkeqësimin e epidemive me afrimin e dimrit, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Bëhet e ditur se janë regjistruar më shumë se 70 mijë raste të infeksioneve akute të frymëmarrjes dhe mbi 44 mijë raste të diarresë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë