Loading…

O’Connell: Shmangia nga tatimi problem për Kosovën

  • 17/11/2016 | 22:59

O’Connell: Shmangia nga tatimi problem për Kosovën

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Republikën e Kosovës, Ruairí O’Connell është shprehur i shqetësuar për dukurinë e shmangies nga tatimi duke shkruar se ky është ‘problem për Kosovën’.

Në një publikim në faqen e tij në rrjetin social Facebook, ambasadori  shtoi se organet kompentente në vend duhet të bëjnë hetime të paanshme dhe profesionale të këtyre rasteve.

Ai shtoi se institucionet duhet të mbrojnë informatorët që flasin për veprimet kundërligjore dhe t’i inkurajojnë ata të bashkëpunojnë me drejtësinë dhe tha se informatorët janë heronjtë e rinj për të cilët vendi ka shumë nevojë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë