Loading…

Oda Ekonomike Amerikane mirëpret nënshkrimin e marrëveshjeve

  • 14/02/2020 | 13:57

Oda Ekonomike Amerikane mirëpret nënshkrimin e marrëveshjeve

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë e ka mirëpritur nënshkrimin e marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat mes autoriteteve kosovare dhe serbe.

Oda Amerikane beson fuqishëm se këto marrëveshje do të sjellin përfitime të shtuara ekonomike për të dyja vendet, sidomos për kompanitë e sektorit privat që operojnë në secilin vend.

“Njohja reciproke, tregtia pa barriera dhe fuqizimi i lidhjeve ekonomike vetëm se do ta përmirësojnë perceptimin për të dy vendet në sytë e investorëve amerikanë dhe të tjerë të huaj”.

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë thekson se çdo marrëveshje që lejon integrim ekonomik të rajonit e hap potencialin e të gjitha vendeve për rritje të përshpejtuar ekonomike.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë