Loading…

Oficeri i FSK’së merr çmimin Kadeti më i mirë i huaj në Britani (Foto/Video)

  • 13/04/2017 | 14:17

Oficeri i FSK’së merr çmimin Kadeti më i mirë i huaj në Britani (Foto/Video)

Oficeri i FSK’së, Xhevahir Hasanaj ka marrë çmimin si Kadeti më i mirë i huaj në fushën ushtarake, akademike dhe praktike në Britani.


Çmimin oficerit të FSK’së ia ka ndarë kryeministrja britanike Theresa May.

Në këtë ceremoni ushtarake “Parada e Sovranit në Londër, përveç Hasanajt ka diplomuar edhe Arlind Bajrami.

Ata diplomuan në Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurs në Britani të Madhe, njëra nga më prestigjozet në botë.

aa

Në këtë ceremoni ka marrë pjesë edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë