Loading…
Olimpiada Dimërore, debuton Kosova – kjo është pozita që zë Albin Tahiri
  • 13/02/2018 | 09:34

Olimpiada Dimërore, debuton Kosova – kjo është pozita që zë Albin Tahiri

Skitari i Kosovës, Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Dimërore që po mbahen në PyeongChang 2018.


Kosova për herë të parë është pjesë e Lojërave Olimpike dimërore. Tahiri, e kaloi shtegun për kohën 1:23:84, duke e përfunduar garën e lëshimit të parë me pozitën e 55 nga 65 garues sa ishin pjesë e kësaj garë.

Ndërsa garën e dytë në disiplinën kombinim albin, ai zuri vendin e 37’të nga gjisejtë 65 garues.

Pavarësisht rezultatit, vet pjesëmarrja e Albin Tahirit në PyeongChang është një krenari. /Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë