Loading…

Olivier Giroud heshti Madridin me këtë spektakël prej goli që i fitoi ndeshjen kundër Atletico

  • 23/02/2021 | 23:42

Olivier Giroud heshti Madridin me këtë spektakël prej goli që i fitoi ndeshjen kundër Atletico

Nuk ishin të shumtë ata që do të kishin besuar se do të ishte sulmuesi francez Olivier Giroud do të arrinte të shënonte gola aq sa Didier Drogba për Chelsea në Ligën e Kampionëve. Chelsea mposhti Atletico Madridn si mysafir në Madrid me rezultat 0:1, transmeton Gazeeta Metro.


Chelsea arriti që të tund rrjetën e Atletico Madridit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

The Blues janë duke e dominuar takimin ndaj Los Rojiblancos si me posedim të topit, ashtu edhe nga shanset për gol.

Ishte minuta e 69-të kur Olivier Giroud shënoi një gol spektakolar në stilin gërshërë, e që fillimisht u dyshua për pozitë jashtë loje.

Por, nga dhoma e VAR-it bënë me dije se goli ishte në pozitë të rregullt dhe francezi mund t’i gëzohet këtij super goli.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë