Loading…

Olluri: Ja pse Haradinaj është më i mirë për president se Vjosa Osmani

  • 11/02/2021 | 23:18

Olluri: Ja pse Haradinaj është më i mirë për president se Vjosa Osmani

Gazetari Parim Olluri ka renditur disa arsye se përse kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, është më i mirë si President se Vjosa Osmani.


Në shkrimin e tij në Facebook, Olluri tha se Haradinaj nuk është hipokrit e as rrenc dhe se Haradinaj i ka dhënë dy vëllezër për çlirimin e Kosoves, ndërsa Vjosa është kujdesur që femijët e saj të kenë nënshtetesi austrialiane

Për më shumë lexojeni shkrimin e Parim Ollurit:

Qe pse Haradinaj eshte me i mire per President se sa Vjosa Osmani, Nuk eshte hipokrit e rrenc! Vjosa premton çkapjen e shtetit, perderisa ka qene vete pjese e shtetit te kapur. Burri i saj merre rroge mbi 3 mije e 400 euro nga shteti i kapur. Eshte avancuar kunderligjshem, edhe pse nuk i lejohej per shkak se rrahu nje koleg te tij te punes. Plus ka marre burse prej 9 mije eurosh per shkollim nga Skender Hyseni, anetar i “shtetit te kapur”. Vjosa premtoj se ajo dhe Albini nuk do te jetojne ne lagje luksoze sikurse kapesit e shtetit. Kjo eshte hipokrizi. Vete Vjosa ka blere shtepi ne lagjen Marigona Hill e parcele ne Lagjen e Gjelbert ne Germi. Ky eshte tentim per ti hedhur hi syve opinionit. Haradinaj i ka dhene dy vellezer per çlirimin e Kosoves, ndersa Vjosa eshte kujdesur qe femijet e saj te kene nenshtetesi austrialiane. Ne prapaskene i ka nreqe letrat per me u degdis ne Australi, nese nuk fiton post te madh ne Kosove. Kaq per sakrificen e saj per shtetin e Kosoves. Per sa i perket temes kryesore ne vend, dialogut, normalisht qe Haradinaj do te ishte me i papershtatshem per Vuçiqin se sa Vjosa Osmani, e cila e ka pranuar publikisht se eshte lehte e manipulueshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë