Loading…

Ombrella e menqur që ju tregon se po bie shi

  • 09/12/2016 | 15:30

Ombrella e menqur që ju tregon se po bie shi

Ombrella e thjesht ka marrë një shndërrim modern.

Një ekip i ingjinierëve kanë lëshuar një ombrella të zgjuar e cila konektohet në mënyrë të drejtpërdrejt me smartphonin e përdoruesit.

Ombrella i tregon përdoruesit se kur do të bjerë shi, ajo dridhet kur ju vie një mesazh ose ju bëhet një thirrje, e po ashtu edhe përgjon telefonin e humbur, transmeton gazetametro.net.

Ajo lidhet me përdoruesin përmes Bluetooth.

Kur ombrellës i ndezet një pik e kuqe atëherë ka filluar shiu ndërsa kur pika është e gjelbër atëherë gjithqka është pastër./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë