Loading…

Once Upon a Time in Hollywood arrin 100 milionë dollarë në arkën filmike në SHBA

  • 13/08/2019 | 16:42

Once Upon a Time in Hollywood arrin 100 milionë dollarë në arkën filmike në SHBA

Filmi i fundit i Quentin Tarantino ‘Once Upon a Time in Hollywood’ është vetëm filmi i dytë origjinal i vitit 2019 që ka arritur 100 milionë dollarë në arkën e SHBA-ve.


Filmi i publikuar së fundmi është kryesisht fiktiv, megjithëse ndërthuret me njerëz të vërtetë në histori dhe përdor vrasjet e Charles Manson si sfond.

Filmi horror i Jordan Peel ‘Us’ është filmi i vetëm origjinal deri më tani këtë vit që ka bërë më shumë se 100 milionë dollarë.

Të gjithë filmat e tjerë prej 100 milionë dollarësh janë vazhdime, spin-off ose ekskluzivitete.

“Kjo është më shumë dëshmi se Leonardo DiCaprio është ylli i fundit i filmit të shkollës së vjetër që ne kemi”, shkroi Scott Mendelson në Forbes për Once Upon a Time in Hollywood.

Ai gjithashtu e vlerësoi lart punën e regjisorit Quentin Tarantino.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë